Cel formacji

Patronka naszej szkoły, bł. Natalia Tułasiewicz „wielbiła Boga radością pracy codziennej” czyniąc swoje „życie modlitwą, a modlitwę życiem”. Nawiązując do jej świadectwa, pragniemy wspomagać naszych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników we wzrastaniu w autentycznie przeżywanej, dojrzałej wierze. Celem jest realizacja z Bożą pomocą Jezusowego wezwania: „Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie” (Mt 5, 16).

Program Wychowawczy Szkoły

W dziele tak rozumianej formacji kierujemy się programem odnowy życia codziennego sformułowanym przez Prymasa Tysiąclecia, bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego, znanym jako „Społeczna Krucjata Miłości”. Została ona na stałe wpisana w Program Wychowawczy Szkoły. W każdym miesiącu podejmujemy konkretne działania związane z jednym z 10 punktów Krucjaty.