Zapraszamy na Dni Skupienia i integracji w naszych szkołach 7- 8 października 2023 r.

PLAN DNI SKUPIENIA I INTEGRACJI

Spotkanie z przedstawicielami Domowego Kościoła

13.09.2023 r. godz. 17.45
Spotkanie w holu szkoły z przedstawicielami Domowego Kościoła

Wykłady dla uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. kard. Augusta Hlonda oraz mieszkańców Osiedla.

Wykłady odbywają się o godz. 10.50 w holu szkoły.

Plan rekolekcji 2023

Rekolekcje-2023

Zaproszenie do modlitwy…

W ramach inicjatywy Chcemy! Jesteśmy świadomi! prowadzonej we współpracy z Domowym Kościołem, podczas zebrania z rodzicami świadectwo mówiące o wartości modlitwy za dzieci wygłosił Pan Paweł Kozber. Wielu rodziców od razu odpowiedziało na propozycję utworzenia grupy modlącej się 10-tką różańca w wyznaczonym dniu tygodnia w intencji swoich dzieci, ich kolegów i koleżanek oraz całej wspólnoty szkolnej. Grupa ta już niedługo rozpocznie regularną modlitwę w tych intencjach.

XLIV Ogólnopolski  Zlot

„Bądź turystą w swoim mieście”

Poznań  1 marzec 2020 rok (niedziela)

regulamin

Publiczne liceum Ogólnokształcące im. Kard. Augusta Hlonda w Poznaniu i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Mińskiej 32 w Poznaniu  zapraszają na drzwi otwarte, które odbędą się 21 czerwca o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcą zdobywać wiedzę w przyjaznych, kameralnych warunkach do składania podań i odwiedzania naszych szkół.  W tym roku w liceum otwarty zostanie profil humanistyczny i biologiczno-chemiczny. Podania można składać do końca czerwca.

XLIV Ogólnopolski  Zlot

„Bądź turystą w swoim mieście”

Poznań  1 marzec 2020 rok (niedziela)

regulamin

Organizator Zlotu:

Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział Środowiskowy Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka

Współpraca i wsparcie:

Miasto Poznań

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Poznaniu

Komandor Zlotu:

Eugeniusz JACEK

Kierownictwo Zlotu:

Zastępcy Komandora – Jan Michalski; Zbysław Kaczmarek

Kwatermistrzowie – Bartłomiej Czerwiński

Sekretariat – Maria Pelińska

Skarbnicy – Henryk Peliński; Ewa Maciejewska

Weryfikacja OTP i KOT – Romuald Królak; Janusz Przybył

Konkursy – Iwona Kubiak; Paweł Kubiak

Trasy Zlotu:

1. Trasa nr I „STAROMIEJSKA” – trasa piesza. START: godz. 10.00 Poznań (sprzed pomnika 15 Pułku Ułanów Poznańskich ul. Ludgardy) – Stary Rynek (zwiedzanie Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego) – Solna – Aleje Niepodległości do mety. Około 5 km. Kierownictwo trasy: Janusz Przybył.
  2. Trasa nr II „BAMBRÓW POZNAŃSKICH” – trasa piesza. START: godz. 10.00 Poznań (Plac Bernardyński przy przystanku tramwajowym) – Muzeum Bambrów Poznańskich (zwiedzanie Muzeum) – Stary Rynek – Solna  – Al. Niepodległości do mety.  Około 5 km.  Kierownictwo trasy: Halina Bukowska; Barbara Fintzel; Krystyn Bukowski.
  3. Trasa nr III „CYTADELOWCÓW” – trasa piesza. START: godz. 10.00 Poznań (Stacja PKP Garbary sprzed poczekalni) – Cytadela (zwiedzanie Muzeum Uzbrojenia) – Aleje Niepodległości do mety. Około 5 km. Kierownictwo trasy: Romuald Szukała; Władysław Bezler.
  4. Trasa nr IV „ŚLADAMI DAWNEJ KOLEI PKP” – trasa rowerowa.

START:

godz. 9.30 Poznań (stacja początkowa kolejki „Maltanka” na Malcie) – Chartowo – Os. Powstań Narodowych – Al. Niepodległości Około 20 km.

Kierownicy trasy:

Katarzyna Wieczorek; Zdzisław Zawal.

1. Trasa nr V dowolna „SAMODZIELNA”. Trasa dla samodzielnych grup turystów, które winny się zgłosić na mecie najpóźniej do godz. 13:00.

Wszystkie trasy są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Meta Zlotu:

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego Nr 2 w Poznaniu, al. Niepodległości 32.

Meta czynna w godz. od 11:30 do 14:00

Przewodnictwo:

Grupy na trasach I; II; III; będą prowadzone przez przewodników z Koła PTTK im. Marcelego Mottego w Poznaniu.

Zgłoszenia udziału:

Zgłoszenia indywidualne i zbiorowe (konieczna lista zgłaszanych osób) będą przyjmowane: mailowo: eugeniuszjacek.1@wp.pl do godz. 18.00, do dnia 27.02.2020 r.

Koniecznie podaj numer trasy przy zgłoszeniu uczestnictwa!!!!!

Po terminie zgłoszeń nie przyjmujemy!!!!!!

Wpłaty przyjmujemy na mecie Zlotu!!!!!!

Odpłatność uczestnika i świadczenia organizatorów:

10,- zł od osoby;  opiekun drużyny szkolnej bierze udział bezpłatnie. Wpisowe można wpłacić w siedzibie Oddziału lub na mecie zlotu. W ramach tej opłaty każdy uczestnik otrzymuje:

– znaczek zlotowy

– ciepły posiłek oraz herbatę lub kawę na mecie

– bezpłatne zwiedzanie  muzeum znajdującego się na danej trasie

Przewidziane są puchary dla najliczniejszych drużyn, nagrody rzeczowe w konkursach sprawnościowych; konkursie wiedzy o Poznaniu. Konkurs wiedzy o Poznaniu w formie testu odbędzie się o godz. 13.15 w Sali nr. 14.

Uwaga! W przypadku zgłoszeń po  podanym terminie, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nie zapewnienia pełnych świadczeń. Wszyscy muszą  wykonywać polecenia kierowników tras i przewodników. Każda drużyna winna posiadać apteczkę. Każdy uczestnik ubezpiecza się we własnym zakresie oprócz członków PTTK z opłaconą składką za 2020 rok. W ramach Zlotu odbędzie się podsumowanie Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

ŻYCZYMY SŁONECZNEJ POGODY!

Główny cel  Zlotu