25 października spotkaliśmy się w ciepłych progach Towarzystwa Chrystusowego, aby uczestniczyć w uroczystości ślubowania klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. kard. Augusta Hlonda. Po mszy świętej udaliśmy się do auli, gdzie wysłuchaliśmy wykładu ks. dr Pawła Jasiny. Głos zabrała również Pani Dyrektor Barbara Ziółkowska, Pani Stanisława Borowczyk z Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców oraz wychowawczyni klasy I – Pani Ewa Piotrowska. Nastąpił najważniejszy punkt programu, czyli ślubowanie pierwszoklasistów. Po emocjach przyszedł czas na powrót do szkoły, gdzie młodzież świętowała zajadając się słodkościami. Dziękujemy Chrystusowcom za udostępnienie wnętrz ich siedziby do przeżywania tak pięknej uroczystości. Szczęść Boże!

Jan Ungeheuer, nauczyciel.