Aktualny Regulamin Rekrutacji do LO zostanie opublikowany w późniejszym terminie
wolne miejsca w liceum w PoznaniuKwestionariusz i podanie można przesłać na adres mailowy szkoły:
sekretariat@szkoly.poznan.ksw.pl
REGULAMIN REKRUTACJI – LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 2024-2025
Kwestionariusz osobowy LO
KONTAKT

 

Targi Edukacyjne


Drogi ósmoklasisto, bardzo cieszę się, że trafiłeś na stronę internetową naszej szkoły. Proszę, zatrzymaj się na chwilkę i poświęć kilka minut na przeczytanie tego tekstu. Już niedługo podejmiesz jedną z ważniejszych decyzji w swoim życiu – wybierzesz szkołę średnią. Znajdziesz nowych przyjaciół, może nawet takich na całe życie. Ukształtują się Twoje poglądy.

Wybór naszego liceum będzie „strzałem w dziesiątkę”, jeśli: bliskie Ci są wartości chrześcijańskie i chcesz o nich rozmawiać, spotkać na swej drodze ludzi, którzy czują i myślą podobnie. Chcesz bez niepotrzebnego stresu zdobywać wiedzę, spotkać nauczycieli, którzy będą Twoimi przewodnikami, autorytetami, przyjaciółmi. Zależy Ci na pogłębieniu wiedzy z takich przedmiotów, jak język polski, język angielski, biologia, chemia. Szkoła oferuje dodatkowe godziny dla tych, którzy chcą solidnie przygotować się do matury, również na poziomie rozszerzonym. Nauczyciele profesjonaliści zadbają o atrakcyjne lekcje, na których nie będziesz się nudził! Współpracujemy również z wieloma instytucjami zewnętrznymi, między innymi z Filmoteką Szkolną, uczniowie mają okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach, na których zdobywają wiedzę przez zabawę. Dużym atutem liceum są też mało liczne klasy, dzięki czemu nie będziesz anonimowy i Twoje ewentualne problemy na pewno zostaną zauważone. Zapraszam Cię bardzo serdecznie, abyś dołączył do naszej społeczności, liceum w pięknym miejscu nad Maltą czeka na Ciebie!

 

Ewa Potrowska, polonistka w liceum im A. Hlonda, ulica Mińska.

O naszej szkole:

 

Halina Czajka

„Zwykła szkoła”

Zdawałoby się zwykła szkoła, zwyczajni ludzie w niej pracują.

Wciąż nowe dzieci tutaj woła, co zdobyć wiedzę obiecują.

Istotne, kto na drodze stoi i w którą stronę statek płynie.

Szlifować diament to zadanie, żaden Kopernik tu nie zginie.

W tej szkole uśmiech ważna sprawa, tu radość nam wypełnia dni,

nauka dla nas to zabawa, choć czasem się tabliczka śni.

I mogę lecieć po marzenia, wysoko frunąć aż do nieba,

bo szkoła pragnie ich spełnienia, pomoże, jeśli będzie trzeba.

I myślę sobie, szkoło miła, gdy na wspomnienia przyjdzie czas,

Ty w mej pamięci będziesz żyła, bo cząstka Ciebie w każdym z nas!

 

Szkoła przyjazna uczniom

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Kard. Augusta Hlonda znajduje się w cichej i spokojnej okolicy na ulicy Mińskiej w Poznaniu. Jest to liceum katolickie o statusie szkoły publicznej. Liceum powstało w 2019 roku na bazie istniejącego już wcześniej gimnazjum. Patronem szkoły jest Sługa Boży kardynał August Hlond. Był Prymasem Polski, Czcigodnym Sługą Bożym i kardynałem. Szkoła organizuje spotkania dla uczniów i rodziców przybliżające postać kardynała i jego idee.

Dyrektorką szkoły jest Pani Barbara Ziółkowska, która również uczy zajęć z wiedzy o społeczeństwie w klasach licealnych. Wykwalifikowane grono nauczycieli dba nie tylko o dobre wyniki w nauce, ale także o wspaniałą atmosferę. Uczniowie darzą się wzajemnym szacunkiem.

Jest to mała, kameralna szkoła o wysokim poziomie i standardzie nauki. Każda z sal jest zaopatrzona w nowoczesne tablice multimedialne, a każdy uczeń ma dostęp do własnej szafki. Klasy liczą niewielką ilość osób związku z czym nauczyciele mogą poświęcić więcej czasu uczniom. W szkole stosuje się nowoczesne rozwiązania pod względem bezpieczeństwa. Uczniowie otrzymują specjalne urządzenia do otwierania drzwi, dzięki czemu osoby postronne nie mogą swobodnie wejść do budynku.

Opinie o szkole – Uczniowie

Liceum Ogólnokształcące im. Kard. Augusta Hlonda to szkoła przyjazna uczniom. Każdy może czuć się tam bezpiecznie i swobodnie.

Uczennica 1 klasy LO

Natalia Adamczak

Opinie o szkole – Rodzice

Po pierwszym tygodniu pobytu mojej córki w szkole , niewiele mogę jeszcze powiedzieć . Uczniowie i nauczyciele wydają się mili. Mogę natomiast podsumować powody, dla których wybraliśmy te szkołę. Głównym z nich jest jej katolicki charakter, nie tylko z nazwy. W czasach,  których żyjemy mało jest takich miejsc, a katolicy często są nimi tylko z nazwy. Chciałam by moja córka nie była narażona na zagrożenia związane z programem gender i mogła wzrastać wśród ludzi głoszących te same wartości, które wyniosła z domu. Równie ważnym powodem był kameralny charakter szkoły, który umożliwia łatwą komunikację między szkołą a rodzicami. Podczas dni otwartych, uczniowie wyrażali się o nauczycielach z sympatią i chwalili szkołę, co bardzo podobało się córce. Mam nadzieję, że córka będzie mogła rozwijać w szkole swoje mocne strony do których należy bardzo dobra znajomość języków: angielskiego poziom C1, oraz niemieckiego – dwujęzyczność. Być może mogłaby reprezentować szkole na olimpiadach lub konkursach.
Z wyrazami szacunku 
Kamila Piederstorfer

 

Wybór nowej szkoły wiąże się z ogromnym stresem i niepewnością. Towarzyszy temu również szereg oczekiwań. Rodzice pragną, aby ich dziecko otrzymało nie tylko odpowiedni poziom edukacji, ale przede wszystkim chcą, by było bezpieczne i zaakceptowane. Równie ważna jest możliwość samorealizacji i rozwijania pasji.

Liceum A. Hlonda spełniło wszystkie nasze oczekiwania. Warta podkreślenia jest także ciepła atmosfera, którą tworzy Dyrekcja i nauczyciele, którzy nie tylko z pasją przekazują wiedzę, uczą wartości katolickich, ale przede wszystkim potrafią ze szczerym zainteresowaniem porozmawiać z uczniem, poznać ” jego świat ” stając się dla niego ” ważnym dorosłym ” i autorytetem . Szczerze polecam wybór tej szkoły wszystkim, którym zależy na edukacji i wychowaniu dziecka !

Rodzice Filipa z klasy 1 po Sp.

Jaką szkołę wybrać?

Pytanie to zwykle o tej porze roku dręczy uczniów klas ósmych i ich rodziców.

  • Jakimi wartościami powinna wyróżniać się szkoła, która stwarza odpowiednie warunki dla młodego człowieka?
  • Które cechy szkoły są najistotniejsze z punktu widzenia zarówno uczniów jak i rodziców?
  • Jaka powinna być dobra szkoła?

Dobrze jest zadać sobie te pytania, czego właściwie oczekujemy od tego miejsca.

Dla niektórych  ma znaczenie rozmiar szkoły. Te większe zapewniają większą anonimowość, zazwyczaj mają lepiej wyposażone sale lekcyjne, sale gimnastyczne czy większe boiska.

Małe szkoły, takie jak nasza, mają jednak niezaprzeczalny plus w postaci bardziej rodzinnej atmosfery. Nauczyciele z łatwością kojarzą poszczególnych uczniów, nie są oni dla nich anonimowi.

W mniejszych grupach łatwiej nawiązać i utrzymać przyjaźnie, a także dostrzec, że dzieje się coś niepokojącego. Nasza szkoła oparta na zasadach i wartościach katolickich tworzy taką właśnie przyjazną atmosferę zapewnia bezpieczeństwo emocjonalne wszystkim uczniom.

 Warto pamiętać, że szkoła to przede wszystkim ludzie w nią zaangażowani – dyrekcja szkoły, nauczyciele (oraz rodzice!) wspólnie dbający o naszych uczniów. Tutaj każdy młody człowiek jest szanowany i ważny. My, po prawie roku bycia częścią społeczności Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kard. Augusta Hlonda, dziś już możemy powiedzieć, że wybór tej szkoły był dla naszego syna najlepszym z możliwych!

 

Rodzice Adama z klasy I  liceum