Dzisiaj o godz. 9.00 w Kaplicy Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Piotr Szymański, zainaugurowaliśmy Nowy Rok Szkolny 2024/2025. Dalsza część uroczystości odbyła się w holu szkoły.

Pani Dyrektor Barbara Ziółkowska po przywitaniu uczestników uroczystości, poprosiła ks. Proboszcza Tomasza Bulińskiego o przewodniczenie modlitwie w intencji bohaterów poległych w drugiej wojnie światowej.

Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewaliśmy hymn państwowy oraz szkolny. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu nawiązała do homilii ks. Piotra Szymańskiego, który podkreślał, że to nie wiedza, inteligencja czy tytuły naukowe prowadzą do mądrości, a przestrzeganie przykazań Bożych. Pani Stanisława Borowczyk przywołała słowa księdza dotyczące tego, że dzisiaj świat proponuje wiele aktywności i wydarzeń lecz to wszystko pozbawione jest często głębi. Pani Stanisława życzyła młodzieży, by szczególnie w dzisiejszych czasach potrafili odróżniać dobro od zła i nie dali sobą manipulować.

Głos zabrali także: proboszcz Parafii Chrystusa Odkupiciela, ksiądz Tomasz Buliński, który prosił uczniów, by pomimo licznych ataków na osoby wierzące nie bali się przyznawać do Boga. Przed modlitwą podkreślił, jak ważne jest upamiętnianie rocznic historycznych „to przez takie wydarzenia budujemy naszą tożsamość narodową i niech to wszystko będzie dla nas przestrogą przed kolejną wojną” przestrzegał. Życzył uczniom, by dobrze wykorzystali w tym roku szkolnym czas i nie marnotrawili go na rzeczy niepotrzebne i zgubne.

Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej – prof. Bartosz Deszczyński przedstawiał plany Rady Rodziców na najbliższy rok oraz zachęcał do udziału w licznych projektach i wydarzeniach realizowanych w naszych szkołach.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna, którą prowadziła pani Ewa Polus z wydatną pomocą pana Piotra Kwiatkowskiego i Jana Ungeheuer.

Nie zabrakło tak potrzebnego nam wszystkim humoru i radości. Następnie uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami.

Zapraszam do fotorelacji.

Jan Ungeheuer