Tradycją ostatnich lat stały się doroczne spotkania śpiewających szkół, przedszkoli i placówek oświatowych , pragnących w ten sposób uświetnić przypadającą 11 listopada rocznicę odzyskania niepodległości naszej ojczyzny. Akcja „Szkoła do hymnu” z roku na rok zyskuje coraz więcej uczestników. Punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele z naszych szkół odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

W tym roku – z powodu trudnej sytuacji epidemicznej – łączyliśmy się ze sobą na platformie Teams. Efekty wokalne nie zawsze były imponujące, ale najważniejszy, szczytny cel został osiągnięty : uczczenie Święta Odzyskania Niepodległości. Niech miłość ku ojczyźnie, która jest naszą Matką – jak pięknie ujął to nasz wspaniały rodak, Jan Paweł II – wypełni nasze serca i umysły i pozostanie w nich na zawsze.

Jan Ungeheuer, nauczyciel języka polskiego.