25 czerwca 2021 roku ponownie nadszedł TEN DZIEŃ.
Jednak jakże odmienny od tego sprzed roku ! Wtedy rygor pandemiczny był trudny do zniesienia, dzisiaj prawie normalnie, „na luzie” i z udziałem rodziców!
Rozpoczęliśmy jak zwykle Mazurkiem Dąbrowskiego oraz hymnem szkolnym.
Potem swój czas miały klasy I –III. Nad sprawnym wręczaniem świadectw oraz różnych nagród czuwała Pani Dyrektor Barbara Ziółkowska oraz wychowawcy klas. Była oczywiście krótka część artystyczna.
Następnie swoje promocje otrzymali uczniowie z klas od 4 do 7. Podobnie jak w poprzedniej grupie, wręczanie laurek i nagród szło sprawnie dzięki świetnej współpracy Pani Dyrektor z wychowawcami. W części artystycznej usłyszeliśmy „hit nad hity” – „Takie tango” Budki Suflera w znakomitej interpretacji Mieszka i Jeremiego Zwierzyckich. Chłopcy wykonali również utwory na pianinie. Na zakończenie klasa 8 otrzymała swoje świadectwa.
Najstarsi – licealiści – też ujrzeli swoje upragnione promocje. Na koniec usłyszeliśmy piękne wykonanie przeboju Hanny Banaszak „Pogoda ducha” w interpretacji duetu wokalno-instrumentalnego oraz uczennica LO zinterpretowała znany wiersz Julian Tuwima „Nauka”. Naprawdę warto było posłuchać!
Po zakończeniu wręczania świadectw miało miejsce jeszcze jedna bardzo przyjemne wydarzenie – spotkanie nauczycieli, na którym Pani Dyrektor Barbara Ziółkowska nagrodziła pedagogów za cały rok pracy. Bardzo miła atmosfera oraz świadomość tak wyczekiwanego odpoczynku radośnie wprowadziły nas w WAKACJE!
Do zobaczenia we wrześniu!

Jan Ungeheuer, nauczyciel języka polskiego

.