Pamiętamy jeszcze bardzo dobrze piękne chwile wakacji: szum morza, piękne widoki na górskich szlakach, a tu już 1 września i trzeba wracać do codziennych obowiązków! Jest to na pewno trudne, ale też daje wiele radości, bo młodzi ludzie mogą się ponownie spotkać ze swoimi koleżankami i kolegami. Ponieważ, jak mówili nasi przodkowie: „bez Boga ani do proga„ nasza społeczność rozpoczęła nowy rok szkolny tradycyjnie: od Mszy świętej, która została odprawiona w nietypowym miejscu, bo w holu szkoły i miała piękną oprawę. Po krótkiej przerwie uczestniczyliśmy w programie artystycznym, który przygotowała pani J. Łukasik. Myślę, że każdy widz mógł znaleźć w nim coś dla siebie – było trochę na wesoło, ale również poważnie. Całość znakomicie poprowadziły uczennice klasy 3 liceum: Maria Hofman i Ewelina Jaśniak. Swoje muzyczne talenty zaprezentowało rodzeństwo Zwierzyckich – chłopcy pięknie zagrali na pianinie, a dziewczynki zaśpiewały wzruszającą piosenkę o końcu wakacji i powrocie do szkoły. Podczas akademii ciepłe słowa zostały skierowane przede wszystkim do pierwszoklasistów: tych najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą, ale również do uczniów klasy pierwszej liceum. Powodzenia kochani, przez trudy do gwiazd, a gdy pojawią się problemy, możecie na nas liczyć!

„Żegnaj lato na rok„ – zakończyła się część artystyczna, a uczniowie udali się do klas na krótkie spotkanie ze swoimi wychowawcami. Życzymy Wam najserdeczniej, drodzy Wychowankowie, wspaniałego nowego roku szkolnego i odkrywania każdego dnia Prawdy, Piękna i Dobra! Oby każdy z Was za kilka miesięcy mógł powiedzieć: „w dobrych zawodach wystąpiłem, następny etap mojego biegu szczęśliwie ukończyłem!„. Wszystkiego dobrego i jak najwięcej radości ze zdobywania wiedzy!

Ewa Piotrowska – polonistka