Nadszedł kolejny Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej.

Od rana trwały gorączkowe przygotowania do uroczystości, której centralnym punktem miało być oczywiście pasowanie „pierwszaków” na uczniów. Rozpoczęliśmy – nietypowo – Marszem Tureckim ( pełna wersja !) w wykonaniu Marysi Świderskiej, potem odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego i wszedł poczet sztandarowy. Po kilku informacjach związanych z dzisiejszym dniem znowu zaprezentowała się Maria Świderska z klasy VII, tym razem w jej interpretacji usłyszeliśmy Sonatinę F. Kuhlaua. (W tym czasie Faustyna, Mateusz Dywański, Filip Dłubała, Julia, Staś oraz Paweł Grabowski rozdali prezenty, kwiaty i laurki nauczycielom). Nadszedł czas na kulminacyjny punkt programu – ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły, a symbolem tego było „uderzenie” wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Barbarę Ziółkowską. Potem zaśpiewaliśmy (przy akompaniamencie grającego na pianinie pana Jana Ungeheuera) hymn naszej szkoły. Po wyprowadzeniu sztandaru przyszła pora na część artystyczną. Jeremi Zwierzycki wykonał na pianinie ciekawy utwór własnej kompozycji. Następnie dzieci z klasy 4 zadeklamowały kilka strof wierszy o pracy nauczycieli, a Mieszko Zwierzycki wykonał interesujący utwór z pogranicza blues’a i popu. Po wysłuchaniu kolejnych strof o szkolnej rzeczywistości wybrzmiała piosenka „I was here” z repertuaru Beyonce w wykonaniu Eweliny Jaśniak przy akompaniamencie Emili Jach. Kolejne zwrotki poezji umiliły nam czas, a następnie dzieci zaśpiewały przebojową „Piosenkę dla nauczyciela”. Wysłuchaliśmy fragment homilii Jana Pawła II w interpretacji Stanisława Piaseckiego. Końcowym punktem było wspólne odśpiewanie ulubionej pieśni Papieża–Polaka – Barki. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Ziółkowska, która w ciepłych słowach podziękowała wszystkim i życzyła samych sukcesów.

Po zakończeniu udaliśmy się do klas na spotkanie z naszymi wychowankami.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie bardzo ciekawego i zajmującego spotkania.

Jan Ungeheuer, nauczyciel języka polskiego i muzyki.