W dniu 29 września 2023r 26 osobowa grupa uczniów z klas 4,5,6,7 i 8 oraz kilkoro młodszych dzieci brała udział w interesującym, corocznym wydarzeniu jakim jest NOC NAUKOWCÓW. Miejscem które wybraliśmy była Politechnika Poznańska. Na młodzież czekało wiele atrakcji związanych z ciekawymi doświadczeniami fizycznymi i chemicznymi – „Przedziwny suchy lód”, „Kącik Młodego Innowatora”, „Laboratorium Zimna” .Pokazy z balonami „Ballon Show” w auli Magna przygoda z robotami, modele rakiet, pojazdów, maszyn, które można było wypróbować. Zwiedzaliśmy wystawę egzotycznych zwierząt, wioskę Słowian, były spotkania z postaciami z Gwiezdnych Wojen.

Dużo się działo, było ciekawie i twórczo. Czas szybko mijał a my chcieliśmy jeszcze więcej poznawać i doświadczać. Wracaliśmy nocą zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z tego, że tyle ciekawych rzeczy mogliśmy zobaczyć.

Maria Mańkowska, Marcin Rzepecki, Krzysztof Krawczyk wraz z grupą młodzieży.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc i cieszymy się, że w tym ciekawym wydarzeniu brało też czynny udział dużo młodsze rodzeństwo i było bardzo zadowolone .