Drodzy Czytelnicy, chcę podzielić się z Wami radosną wiadomością. Dotyczy ona sukcesu jednej z Uczennic naszego liceum. Wszyscy doskonale wiedzą, że z powodu pandemii lekcje, również języka polskiego, realizowane były zdalnie. Okazuje się jednak, że i w ten sposób można było prowadzić bardzo interesujące zajęcia i proponować ciekawe tematy wypracowań. Wymaga to jednak dużego zaangażowania ze strony nauczyciela i uczniów. Na jednej z lekcji poświęconej powieści H. Sienkiewicza „Potop” zaproponowałam jednej z uczennic klasy 2G, Marysi Hofman, aby udzieliła A. Kmicicowi porady psychologicznej , wysłuchała zwierzeń bohatera i namówiła go do wewnętrznej przemiany. Temat bardzo odpowiadał Uczennicy, która po maturze wybiera się na psychologię, więc z zapałem i radością zabrała się do dzieła. Praca udała się tak wspaniale, że została publikowana na platformie internetowej nauczycieli – doradców Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli! Dzięki Marysi Andrzej Kmicic ożył, jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych, równie spektakularnych sukcesów! Słowa uznania należą się także Rodzicom Uczennicy, którzy od dziecka zaszczepiali Jej miłość do historii i literatury.
Ewa Piotrowska, polonistka.