Nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich tydzień wycieczek. Wreszcie można było wyjść do lasu, spotkać się ze znajomymi na łonie przyrody, pośmiać się i powygłupiać. II klasa Liceum w poniedziałek 14 czerwca udała się na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Towarzyszyła nam przepiękna pogoda i wyśmienite humory. Nawet nie zauważyliśmy kiedy na liczniku wybiło 20 przechodzonych na świeżym powietrzu kilometrów. W lesie na małym cmentarzyku oddaliśmy hołd poległym w walce o niepodległą Ojczyznę powstańcom z 1848 roku. Następnego dnia we wtorek 15 czerwca w dalszym ciągu pozostaliśmy aktywni na świeżym powietrzu. Jako cel wycieczki i dalszej integracji klasy wybraliśmy sobie park linowy. Zawieszeni pod koronami drzew zmierzyliśmy się z otaczającą nas przyrodą, własnymi słabościami i drzemiącym gdzieś w naszej podświadomości lękiem przed ogromną przestrzenią pod stopami. Wycieczka zakończyła się dla wszystkich pomyślnie i na pewno dostarczyła każdemu niezapomnianych wrażeń.

Piotr Kwiatkowski