W dniu 18.09 delegacja naszych szkół uczestniczyła w uroczystości świętowania imienin abp. Stanisława Gądeckiego. W czasie Mszy Świętej modliliśmy się w intencjach dostojnego Solenizanta polecając Go Bożej opiece. Homilię wygłosił ks. bp Szymon Stułkowski, biskup pomocniczy. W czasie kazania wskazał na fundamentalne zadanie umacniania wiary wśród młodego pokolenia. W tym arcyważnym zadaniu nieoceniona rola przypada szkole. Biskup Szymon przypomniał postać św. Stanisława Kostki bohatera wiary, który cyt: szedł 1500 km bez butów trekkingowych i odzieży termoaktywnej aby dotrzeć do Rzymu, miasta w którym spełniło się jego marzenie o byciu zakonnikiem. Na zakończenie Mszy Świętej delegacja naszej szkoły otrzymała uroczyste błogosławieństwo od Metropolity Poznańskiego oraz zaproszenie na imieninowy poczęstunek. Dalsze świętowanie miało miejsce na terenie poznańskiego Seminarium. Uczniowie naszych szkół z Panią Dyrektor na czele wręczyli ks. Arcybiskupowi kwiaty oraz życzyli Bożych Darów i Łask. Po słodkim poczęstunku wszyscy otrzymali jeszcze książkowy prezent.