Dzień 4 listopada 2022 był dla mojej klasy dniem szczególnym. Postanowiliśmy, że klasa właśnie teraz przypomni sobie o pięknej uroczystości ślubowania i odnowi swoje przyrzeczenie. Tak się złożyło, że w tym dniu był pierwszy piątek miesiąca, więc wspólny dzień rozpoczęliśmy od modlitwy. Mszę Świętą celebrowali ksiądz Radosław i ksiądz Marek, ale moja klasa również czynnie się włączyła, odczytując intencje i czytanie mszalne. Na lekcji drugiej, w obecności Pani Dyrektor i przy portretach naszych Patronów, nastąpiło odnowienie  przyrzeczenia. Nadszedł też odpowiedni czas na bajkę o naszym liceum. Mówi ona, że w życiu liczy się dobre serce i to, czy potrafisz udzielić pomocy tym , którzy jej potrzebują. Odczytali ją Marta Kornaś i Mateusz Dywański. Uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowy tekst przyrzeczenia i przez dalszą część lekcji świętowali, racząc się słodkościami. Myślę, że był to wspaniały, pełen wzruszeń dzień , który na długo pozostanie w sercach moich uczniów.

Polonistka i wychowawczyni klasy 2 liceum

 

Ewa Piotrowska.