10 listopada , w przeddzień naszego największego święta państwowego, zgromadziliśmy się w holu naszych szkół, aby uświetnić rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 123 lata nie było naszej Ojczyzny na mapach, lecz żyła Ona w sercach i umysłach Polaków, i to dzięki temu mogliśmy znowu radować się życiem w wolnej Polsce. I tutaj mała dygresja, wielu uważa, że ta liczba jest umowna, bo tak naprawdę nie można dokładnie wyliczyć dla całego kraju okresu niewoli. Nie wnikajmy jednak w szczegóły. Wczorajsza uroczystość miała niezwykły przebieg, a to za sprawą Pana Krzysztofa Grobelnego, który przygotował iście niezwykłą prezentację. Prawie dwugodzinne żywe spotkanie z naszymi dziejami było pełne pięknych pieśni. przeplatanych niezwykle interesującymi, barwnymi opowieściami Pana Krzysztofa, który zabierał nas w świat minionych epok. „Panowie, czapki z głów, oto geniusz” – powiedział kiedyś Robert Schumann o naszym Fryderyku Chopinie. Niezwykłość wczorajszego spotkania zasługuje na podobna wzmiankę. Jeden z uczniów Liceum Ogólnokształcącego z klasy drugiej, Adam Strojny, otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów, to wielki sukces, gratulujemy ! Na koniec maluchy zaśpiewały trzy piękne pieśni z czasów Legionów. Radośnie świętujmy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości o doceniajmy to, że żyjemy w wolnym kraju bez wojny!